جراحی بینی طبیعی

عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : در اصطلاح پزشکی جراحی بینی ، را رینوپلاستی ( Rhinoplasty ) می نامند ؛ لغت Rhino ، به معنی بینی و Plasty ، به معنی شکل دادن و اصلاح کردن می باشد ؛ بنابراین در حالت کلی مفهوم رینوپلاستی ، اصلاح بد شکلی و ناهنجاری های بینی است ؛ از این رو می توان با انجام این جراحی زیبایی ، بسیاری از مشکلات بینی همانند انحراف ظاهری ، عدم تقارن ، عدم تناسب ، ناهنجاری های مادرزادی و از این قبیل موارد را بر طرف کرد.

در نهایت ، باید ذکر کرد هدف از جراحی زیبایی بینی ، کوچک کردن بینی به هر قیمت نیست و هدف نهایی آن ، متناسب کردن بینی است.

 

جراحی بینی طبیعی

رینوپلاستی در میان جراحی های زیبایی صورت ، از متداول ترین و پرطرفدارترین آن ها می باشد.

در مقطعی به خصوص در کشور ما ، جراحی بینی به سمت بیراهه ( کوچک کردن بیش از اندازه بینی ) رفت ، که نتایج نه چندان جالب آن به شکل بینی های بسیار کوچک و کوتاه بروز کرد ؛ این فرم از جراحی بینی ، به علت تورم در ماه های ابتدایی ظاهر قابل قبولی دارد ، اما با گذشت زمان و رفع ورم ، ناهنجاری های خود را نشان می دهند.

در حال حاضر در محافل علمی ، این نوع از جراحی زیبایی بینی قابل قبول نمی باشد و خوشبختانه ، تعداد طرفداران آن نوع بینی ها ، بسیار کاهش یافته است و بسیاری از متقاضیان عمل زیبایی بینی ، تنها خواستار رفع عیوب بینی با حفظ ظاهر طبیعی آن و تنفس قابل قبول می باشند ؛ طوری که بینی غیرعملی و جراحی نشده به نظر آید.( جراحی بینی طبیعی )

بدین ترتیب عملکرد تنفس و بویایی در افراد ، حفظ شده و ظاهر آن ها نیز مصنوعی به نظر نمی رسد.

هزینه جراحی بینی طبیعی

تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی ، نیازمند انجام معاینات مورد نیاز می باشد ؛ بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به فوق تخصص جراحی پلاستیک ، مراجعه نمایید.

 

 

سوالات متداول جراحی بینی

سن مناسب جراحی زیبایی بینی چه زمانی است ؟

از نظر علمی ، بهترین سن انجام جراحی زیبایی بینی ، پس از سن بلوغ می باشد ؛ زیرا انجام عمل زیبایی بینی در این سن ، دیگر موجب بروز اختلال در رشد بینی نمی گردد.

ترخیص از کلینیک یا بیمارستان بعد از جراحی بینی چه موقع انجام می شود ؟

معمولا بیماران در همان شب ، مرخص می شوند و نیاز به بستری در مرکز درمانی ، وجود نخواهد داشت.

جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان انجام عمل بینی ، با توجه به میزان ناهنجاری های بینی بین 1 الی 3 ساعت ، متغیر می باشد.

دوران نقاهت جراحی بینی چند روز است ؟

امروزه ، کسانی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند ؛ تنها به 7 الی 10 روز استراحت نیاز داشته و پس از آن ، می توانند به انجام فعالیت های شغلی خود بپردازند.

آیا جراحی بینی با لیزر حقیقت دارد ؟

در حال حاضر ، تنها راه اصلاح فرم ظاهری بینی ، انجام جراحی می باشد و مطالب موجود در رابطه با انجام عمل بینی با لیزر ، صرفا جهت تبلیغات بوده و جنبه علمی ندارد.

آیا می توان بعد از جراحی زیبایی بینی ورزش کرد ؟

بله ، تنها بیماران باید توجه کنند تا مدتی از انجام ورزش های سنگین منع می شوند ، بهتر است مدت زمان دقیق آن را از پزشک معالج خود جویا شوید.

آیا بینی های گوشتی پس از جراحی ، به حالت اولیه خود باز می گردند ؟

خیر ، امروزه با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد ، امکان بازگشت نتیجه جراحی بینی های گوشتی ، وجود ندارد ؛ بنابراین در این باره نگران نباشید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر