مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

نکات و مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

رعایت نکات و مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی ، تاثیر به سزایی در کاهش دوران نقاهت این عمل و علاوه بر آن در نتایج دریافتی از آن نیز تاثیر دارد ؛ به همین علت به رعایت این نکات بسیار توصیه می شود ، بنابراین در این باره بسیار دقت کرده و سهل انگاری نکنید .

در ذیل در رابطه با باید و نبایدهای دوران نقاهت ابدومینوپلاستی ، توضیح داده شده است ؛ با مطالعه و رعایت آن ها دوران نقاهت عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، را به آسانی پشت سر بگذارید.

 

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

کارهایی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید انجام داد :

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی ، باید از استراحت مطلق پرهیز کرده و افراد به آرامی راه رفته و به انجام فعالیت های سبک بپردازند ؛ این کار از بروز برخی از مشکلات احتمالی ، همچون ایجاد لخته خون در پاها جلوگیری می کند.

لازم به تذکر است افراد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از عمل ابدومینوپلاستی ، می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند.

اما باید توجه شود که انجام فعالیت های سنگین به زمان نیاز داشته و تا مدتی پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، توصیه نمی گردد.

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

کسانی که در دوران نقاهت عمل ابدومینوپلاستی ، به سر می برند باید توجه کنند که به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به شکم ، از خوابیدن بر روی پهلو و شکم خودداری کرده و به پشت و طاق باز بخوابند.

ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بروز تورم و کبودی پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که به مرور زمان برطرف می شود ؛ اما رعایت برخی از نکات می تواند سبب تسریع در این روند شود ؛ برای نمونه مصرف آب آناناس و آب کرفس ، استفاده از گن مخصوص و غیره تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی دارد.

استفاده از گن مخصوص ، علاوه بر رفع تورم و کبودی به جمع شدن یکپارچه پوست نیز کمک می کند.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر