مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

اهمیت دقت در رعایت مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

عدم دقت در رعایت مراقبت های بعد از ژنیکوماستی ، می تواند منجر به بروز عوارض جبران ناپذیر در افراد ، گردد ؛ از این رو ، به آن ها توصیه می شود ، در دوران نقاهت ژنیکوماستی ، به تمامی توصیه و دستورالعمل های پزشک توجه کرده و به هیچ عنوان ، سهل انگاری نکنند.

در مقاله پیش رو ؛ به شرح مهم ترین نکات پس از ژنیکوماستی ، پرداخته ایم ؛ با ما همراه بوده و خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

  • بهترین جراح ژنیکوماستی ؛ کسانی که تحت عمل جراحی ژنیکوماستی ، قرار گرفته اند را از استراحت مطلق ، منع کرده و به آن ها توصیه می کند ؛ به منظور جلوگیری از بروز لخته خون به آرامی راه بروند ؛ لازم به ذکر است ، این امر موجب تسریع در کاهش تورم و کبودی بروز یافته نیز می شود.
  • عدم استراحت مطلق در دوران نقاهت ژنیکوماستی ، بدین معنی نیست که افراد می توانند تمامی فعالیت ها را انجام دهند ؛ آن ها باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین ؛ از جمله بلند و جا به جا کردن اجسام بیش از دو کیلوگرم خودداری نمایند ؛ همچنین ، آن ها تا مدتی از انجام فعالیت های ورزشی نیز منع می شوند.
  • افراد تا زمانی که توانایی حرکت بازو و شانه ها را در تمامی جهات ندارند ؛ باید از انجام رانندگی ، خودداری نمایند.
  • داروهایی که توسط پزشک ، تجویز شده اند ، باید سر وقت مصرف گردد ؛ چرا که ، می تواند از بروز عفونت جلوگیری نمایند.
  • در دوران نقاهت ژنیکوماستی ، باید از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی خودداری شود ؛ چرا که ، منجر به بروز اختلال در روند بهبودی می گردند.
  • پزشک ؛ به افراد توصیه می کند تا مدتی پس از جراحی ژنیکوماستی ، از مصرف داروهایی ؛ از جمله آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد خودداری نمایند ؛ چرا که ، منجر به افزایش احتمال خونریزی می گردد.
  • در صورت احساس درد پس از اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.

نحوه خوابیدن بعد از ژنیکوماستی

افرادی که تحت عمل جراحی ژنیکوماستی ، قرار گرفته اند ؛ در دوران نقاهت آن نمی توانند بر روی شکم و پهلوها بخوابند ؛ آن ها باید به طور طاق باز خوابیده و دو بالش نیز در زیر سر خود قرار دهند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر